ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

/Здоров'язбережувальні технології у дошкільних закладах/

Здоров'я – це цінність , причому єдина заради якої справді

варто не лише не шкодувати часу , сил , праці

і всіляких благ, а й треба пожертвувати заради нього часточкою

самого життя , яке без здоров’я стає нестерпним і принизливим .

Мішель де Монтель.

Одним із пріоритетів державної політики в розвитку дошкільної освіти у ХХІ столітті є забезпечення фізичного здоров'я дітей дошкільного віку. Ми , як активні учасники системи дошкільної освіти, забезпечуємо стимулювання м'язової активності дітей, зміцнення їхньої витривалості, гнучкості та вміння задовольнити потребу організму в русі, виховуємо в дітях справжній спортивний дух і психологічну стійкість .

Цілісний розвиток дитини, як особистості передбачає турботу про здоров'я – стан повного фізичного , психічного, духовного та соціального благополуччя , позитивне самопочуття , психічний комфорт , рівновагу та задоволення .

Турбота про фізичне здоров'я дитини завжди була і є одним із пріоритетів педагогічної роботи дошкільного закладу, який передбачає :

- Забезпечення і поширення знань дітей про розвиток організму та дбайливе ставлення до свого здоров'я - за технологією Л.Лохвицької, Т.Андрющенко, Л.Калуської;

- Оволодіння дітьми основними рухами та руховими діями - за технологією Н.Денисенко;

- Підтримувати інтерес до різних видів спорту та занять фізкультурою - за технологією Е.Вільчковського та Н.Єфименка;

- Співпраця спеціалістів дитячого закладу та сім'ї щодо зміцнення здоров'я дітей і формування здорового способу життя – за технологією Л.Лохвицької, Т.Андрющенко .

Оздоровча робота в дитячому садочку починається з визначення стану здоров'я дитини під час планових медичних оглядів, консультацій спеціалістів поліклініки, лабораторного обстеження .

Система зміцнення здоров'я дітей у нашому закладі передбачає різноманітні форми та методи загартування фізичного виховання .

Загартування дітей в повсякденному житті – це чітка організація теплового і повітряного режимів, регулярне, як наскрізне так і однобічне провітрювання кімнат, сталий режим прогулянок , гігієнічні процедури .

В дошкільному закладі оздоровлення дитячого організму проводиться у трьох напрямках : лікувальний , загартовуючий і профілактичний .

До лікувального відносимо : фіточаї ( відвар липи, шипшини ) і полоскання горла морскою сіллю. Процедури проводимо два рази на рік в осінньо -весняний період двотижневими курсами . Інгаляції з трав , аромотерапія аромомаслами : Кедр, Ялиця,Сосна , Евкаліпт для профілактики простудних захворювань. Вітамінотерапія Ревітом та С–вітамінізація їжі. Фізпроцедури : тубус –кварц, апарат УВЧ .

До загартовуючого напрямку відносимо : воду ( ігри з водою , полоскання горла морскою сіллю , сольові доріжки , обливання ніг водою т-ра води 34-24 * С, через кожні 3 дні зниження т-ри на один градус ), сонце ( сонячні ванни влітку ) , грунт ( ходіння по доріжці здоров'я , ходіння босоніж влітку ) , повітря ( дихання ранковим повітрям , фізкультурні вправи на повітрі, повітряні ванни ). Як і всі інші види загартовування, ходіння босоніж є поступовим і систематичним.

Починаємо із ходьби по килиму або килимовій доріжці в теплій кімнаті, потім -по дерев'яній поверхні. Дуже зручні та корисні для цього гумові килимки з шиповим рифленням.

Масажувати стопи проводимо звичайною гімнастичною палицею, катаючи її по підлозі кілька хвилин. Такі процедури робимо кілька разів на день.

Кожен із педагогів закладу розуміє, що загартування - це відповідний температурний режим життя, що постійно впливає на організм: від прохолодного повітря у приміщенні і легкого верхнього одягу.

Загартування, особливо у поєднанні з фізичними навантаженнями, зміцнюють здоров'я, фізично і духовно розвивають організм людини, підвищують стійкість до несприятливих впливів довкілля, поліпшують працездатність, що призводить до продовження активного життя і тривалої молодості

До профілактичного напрямку відносимо: ранкову гімнастику та фізкультурні заняття , дихальну гімнастику, профілактику ентеробіозу , профілактику порушень постави та профілактику плоскостопості Кварцювання групових кімнат та спалень

Дуже велике значення має співпраця з лікарем, для виявлення та попередження захворювань .

“ Ми не боїмося повторювати ще і ще: турбота про здоров'я дитини - це найважливіша мета діяльності дитячого закладу ”.

Педагогічний колектив дошкільного закладу популяризує ідеї здорового способу життя серед батьків з питання фізичного виховання дітей у сім'ї, вважаючи це одним із важливих чинників успішного розвитку й виховання дітей . Об'єднання зусиль педагогів і батьків допомагає нам створити широкий розвивальний простір , сприятливий для повноцінного буття дитини в дошкільному закладі та сім'ї .

Для популяризації педагогічних знань з питань фізичного виховання педагоги використовують різні форми роботи з сім'єю : стенди, папки-пересувки, групові консультації, батьківські збори тощо. Активними учасниками стають батьки у підготовці та проведенні фізкультурних розваг, свят, вечорів запитань і відповідей, тренінгів. Батьки проявляють активну допомогу в оснащенні спортивного майданчика та музично - фізкультурної зали, ігрових майданчиків.

Проводяться для батьків цікаві і пізнавальні тематичні вечори , семінари -практикуми, а на батьківських зборах вирішуються такі питання :

 • Гігієнічні і сезонні вимоги до одягу дітей ;
 • Організація правильного режиму для дитини ;
 • Методи загартування дитячого організму ;
 • Заходи з профілактики порушень постави та плоскостопості тощо .

Цілеспрямована робота дошкільного закладу з батьками допомагає нашому колективу впроваджувати фізичну культуру в побут сім'ї. А спільні зусилля сприяють поліпшенню фізичного розвитку дітей, зміцненню їхнього здоров'я .

Кiлькiсть переглядiв: 266

Коментарi

 • Jespape

  2018-02-02 08:44:31

  Cheap Sex Enhancements In Cape Town Levitra En Jovenes [url=http://brandciali.com]cheap cialis[/url] 2089 Cheap Paxil On Line Propecia Free Trial Offer Levitra En Ayunas...

 • Jimmuel

  2013-09-09 09:01:19

  This was so helpful and easy! Do you have any artilces on rehab? http://nvvsvfxe.com [url=http://rvtnheq.com]rvtnheq[/url] [link=http://mbozhow.com]mbozhow[/link]...

 • Anoes

  2013-09-06 03:11:24

  That's a subtle way of thiiknng about it....

 • Amanda

  2013-09-04 17:16:21

  Fidinng this post solves a problem for me. Thanks!...

 • Hassan

  2013-09-04 05:12:29

  Dag nabbit good stuff you whniperspappers!...